Tarihçe

Doğan Sağlık Grubu

Doğan Hastanesi İstanbul’un ilk özel hastanelerinden biri olarak 1990 yılından bu yana etik sağlık hizmeti sunma hedefiyle çalışmaktadır.

Kurucularımız Dr. Doğan Birgül ve Dr. İsmet Birgül, 1978 yılında Dahiliye ve Çocuk Uzmanı olarak bölgede kendi muayenehanelerini açarak çalışmaya başladılar. 1980 yılında polikliniklerini açarak hizmet vermeyi sürdürdüler. DOĞAN HASTANESİ, 1990 yılında merhum Cumhurbaşkanımız Sayın Turgut Özal’ın açılışını yapması ile hizmete başladı. 1996 yılında da KKTC Cumhurbaşkanı merhum Sayın Rauf Denktaş’ın katılımı ile 2.Blok da devreye sokularak hizmet yelpazesini genişletti. Doğan Hastanesi sizlerin desteğiyle kısa zamanda küçük bir muayenehaneden bir sağlık grubuna dönüştü.

Doğan Sağlık Grubu’nun doktorlardan oluşan üst yönetimi sayesinde ilk günden bu yana Hipokrat yeminine, deontolojiye ve etik değerlere bağlı kalarak hizmet vermektedir. Yönetim anlayışımız, 40 senelik sağlık sektörü deneyimi olan kurucularımızın yanında yeni kuşak yöneticilerimizin yeni yönetim anlayışının yarattığı sinerjiden oluşmaktadır.

Doğan Hastanesi, 2003 yılında ISO 9000 kalite yönetim sistemi belgesi alan ilk hastanelerden biridir. Hizmet kalitesini, her sene yaptığı teknoloji yatırımları ile yükselten Doğan Hastanesi Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan hastane sınıflandırmasında “A Grubu” hastane sınıflamasına girmeye hak kazanmıştır.

Doğan Sağlık Grubu çatısı altında Doğan Hastanesi, Doğan Tıp Merkezi, Doğan Diyaliz Merkezi, Doğan Aile Danışma Merkezi, Doğan Görüntüleme Merkezi, Doğan Havacılık Tıp Merkezi hizmet vermektedir.

2001 yılından itibaren periyodik pilotaj muayene hizmeti veren hastanemiz, 2004 yılında Havacılık Tıp Merkezini kurarak, sınırlı sayıda verilen pilotaj muayene yetkisini almaya hak kazanan sayılı hastanelerin arasında yerini almıştır.

Doğan Sağlık Grubu, hasta odaklı yaklaşımı, hekim kadrosu ve sağlık ekibi ile sağlık hizmeti sunmaktadır.

E-5 Karayolu üstünde, Atatürk Havalimanı’na (3.5 km) yakınlığı ile, metrobüs ve tren yolu ile ulaşımın kolay olduğu bir konumdadır.

Doğan Hastanesi olarak hastalarımızın güçlü desteği ve hastanemize gösterdiği teveccühle 28. yılımızı kutlamanın gururunu yaşıyoruz.Doğan Hastanesi, 2003 yılında ISO 9000 kalite yönetim sistemi belgesi alan ilk hastanelerden biridir. Doğan Hastanesi Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan hastane sınıflandırmasında “A Grubu” hastane sınıflamasına girmeye hak kazanmıştır.

Doğan Sağlık Grubu çatısı altında Doğan Hastanesi, Doğan Tıp Merkezi, Doğan Diyaliz Merkezi, Doğan Aile Danışma merkezi, Doğan Görüntüleme Merkezi, Doğan Havacılık Tıp Merkezi hizmet vermektedir.

2001 yılından itibaren periyodik pilotaj muayene hizmeti veren hastanemiz, 2004 yılında Havacılık Tıp Merkezini kurarak, sınırlı sayıda verilen pilotaj muayene yetkisini almaya hak kazanan sayılı hastanelerin arasında yerini almıştır.

E – 5 karayolu üstünde, Atatürk Havalimanı’na (3,5 km) yakınlığı ile metrobüs ve tren yolu ile her yerden kolay ulaşım imkanına sahiptir.