Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp

Geleneksel ve tamamlayıcı tıp farklı kültürlere özgü teori, inanç ve tecrübelere dayanan uygulamalardır. Bu uygulamalar fiziksel ve ruhsal hastalıklardan korunmayı sağlamakta, hastayı tedavi etme veya iyileştirmenin yanında sağlığının iyi sürdürülmesine de destek olmaktadır. Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Bölümümüzde alanında uzman hekimlerimiz tarafından geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları yapılmaktadır.

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Hizmetleri:
Kupa Terapi (Hacamat)

Kan dolaşımını arttırmak ve iyileşme sağlamak için bölgesel vakum oluşturmaya dayanan yöntemdir. Atık maddelerin yoğun olarak toplandığı belli noktalardaki tıkanıklıklarda bulunan kılcal damar ve ince damarlardan kirli kan alınır. Kan akımı sağlanarak, hücrelerin beslenmesi artar.

Hirido Terapi (Sülük Tedavisi)
Dokulardaki kan tıp alanında kullanılan özel bir sülük cinsiyle emilir. Bu sülüklerin özelliği bu emme işini yaparken aynı zamanda vücuda 100’e yakın bioaktif madde salgılamalarıdır. Özellikle eklem rahatsızlıklarında, dolaşım bozukluklarında, varislerde faydalıdır.

Mezoterapi (Yüz, Saç, Selülit, Lipoliz/Bölgesel Zayıflama)

Bitkisel ve farmakolojik ilaçların enjeksiyon yoluyla cilt ve cilt altına uygulanmasıdır. Saç dökülmeleri, cilt gençleştirme ve bölgesel zayıflamada kullanılır. Ağrı mezoterapisinde de uygulanmaktadır.

PRP(Yüz,Saç)
PRP uygulamasında hastadan küçük miktarda alınan kan özel bir tüpe konulur ve santrfüj işlemine tabi tutulur. Santrifüj işleminden sonra ayrıştırılır ve elde edilen az miktardaki "platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma"(PRP), yine aynı kişiye enjeksiyon yoluyla verilir. Saç dökülmesini önlemektedir ve cildin genç kalmasını sağlar.

Ozon Terapi
Ozon tedavisi belirli miktardaki ozon/oksijen karışımının vücut boşluklarına ya da dolaşım sistemine uygulanması işlemidir.

Akupunktur
Vücudun belirli noktalarından geçen enerji kanallarına ince uçlu özel iğneler batırılarak yapılan tedavi yöntemidir. Ağrı, halsizlik gibi birtakım belirtiler ve psikolojik problemlerde kullanılır.